مستندات / راهنماهای اورچارد

جستجو

فهرست

راه اندازی اورچارد

روشهای مختلف راه اندازی اورچارد

در اینجا چهار روش برای نصب اورچارد وجود دارد. شما میتوانید:

در اینجا نحوه نصب با وب پلت فرم آموزش داده می شود. موارد مورد نیاز حداقل مواردی که برای اجرای اورچارد نیاز است به شرح زیر می باشد: ASP.NET 4*
* یک سرور وب مانند IIS اکسپرس 8، 7.5 و یا 7.x. IIS - وقتی iis را نصب می کنید، اطمینان حاصل نمایید که ماژول ASP.NET فعال است . همچنین مطمئن شوید که اورچارد در یک سیستم یکپارچه ASP.NET 4 اجرا می شود. نکته مهم : اگر شما قبلا ورژن های WebMatrix, ASP.NET Web Pages, یا ASP.NET MVC 4 ، را نصب کرده اید باید قبل از نصب اورچارد بر روی سیستم آنها را حذف نمایید. همچنین اگر قصد استفاده از ویژال استودیو 2010 با اورچارد را دارید ابتدا باید ASP.NET MVC 4 را از روی وب پلت فرم نصب و سپس اورچارد را نصب نمایید. برای توسعه سایت های اورچارد ، بسیاری از توسعه دهنگان مایل به استفاده از یک پایگاه داده مانند SQL Server و یک محیط برنامه نویسی های صفحه وب مانند WebMatrix و یا ویژوال استودیو 2010 هستند. در نصب به روش زیر از یک وب پلتفرم استفاده می کنیم که شامل اورچارد IIS Express 7.5, و همچنین شامل برنامه های اختیاری برای توسعه اورچارد که شامل WebMatrix و SQL Server Compact 4.0. می شود.

نصب اورچارد

برای شروع با مراجعه به سایت (http://www.microsoft.com/web/downloads/platform.aspx) وب پلتفرم را دانلود و سپس آنرا نصب می نماییم. در اینجا قسمت سیستم مدیریت محتوا اورچارد را پیدا کنید و سپس بر روی کیلد ADD کلیک نمایید و اورچارد را نصب نمایید.

برای ادامه شرایط را قبول و بر روی دکمه I Accept کلیک نمایید.

زمانی که نصب تمام شد لیستی از ابزارهای نصب شده به همراه اورچارد به شما نشان داده می شود. بر روی دکمه راه اندازی (Launch) کلیک و سایت را از طریق وب ماتریکس باز نمایید.

اجرای اورچارد در وب ماتریکس

پس از شروع وب ماتریکس بر روی Files کلیک نمایید اینجا فضای کاری است که محتویات سایت اورچارد را می بینید. برای راه اندازی اورچارد بر روی مرورگر از منوی کشویی بر روی اجرا (run) کلیک نمایید و مرورگری که می خواهید از آن استفاده نمایید را انتخاب کنید.

پس از راه اندازی اورچارد در صفحه نمایش تنظیمات اورچارد را ملاحظه می نمایید. به طور پیش فرض ، اورچارد دارای یک دیتابیس است که بدون نصب یک دیتا سرور جداگانه می توانید آنرا داشته باشید. بهر حال اگر شما در حال اجرای SQL Server یا SQL Server Expressهستید در پیکربندی اورچارد می توانید با مشخص کردن یک رشته اتصال از هر کدام از این محصولات استفاده نمایید. این امکان وجود دارد که شما برای جدول خود یک پیشوند ایجاد کنید به طوری که چندین اورچارد از یک دیتابیس به طوری که دیتا هاشون جدا گانه نگه داری می شود استفاده نمایید.

دستورالعمل هایی برای راه اندازی صفحه نمایش وجود دارد که برای تنظیم سایت خود که می توانید یکی از دستورالعمل های زیر را انتخاب نمایید.

پیش فرض : تنظیمات یک سایت که از اورچارد استفاده می کند.

وبلاگ : تنظیم یک سایت به عنوان وبلاگ شخصی.

هسته : تنظیم یک سایت فقط در چارچوب اورچارد برای توسعه آن.

برای اطلاعات بیشتر در مورد دستورالعمل ها و اینکه چگونه می توانید آنها را سفارشی کنید و دستورالعمل ساخت یک وب سایت به آدرس زیر مراجعه نمایید.

http://orchardproject.net/docs/Making-a-Web-Site-Recipe.ashx

بعد از انجام تنظیمات بر روی اتمام تنظیمات کلیک نمایید. پس از اتمام تنظیمات ، صفحه جدید سایت شما نمایش داده می شود.

حالا شما می توانید پیکربندی سایت خود را آغاز نمایید.

تغییر تاریخچه

بروز رسانی اورچارد

بروز رسانی صفحه نمایش برای نصب

اطلاعات در مورد دستور العمل های اضافه شده در صفحه تنظیم